با مشاهده این دوره قادر خواهید بود هر مدار و هر میکروکنترلری رو به صورت کامل شبیه سازی کنید.


پروتئوس نرم افزاری برای طراحی خودکار مدارات الکتریکی می باشد، Proteus مجموعه ای از یک سیستم شبیه سازی مدارات بر مبنای مدل های اجزای الکتریکی درPSpice است. یکی از ویژگی های متمایزProteus امکان مدل سازی از دستگاه های قابل برنامه ریزی مانند میکروکنترلرها، میکروپروسسورها، آردینو و ... می باشد. این برنامه شامل مدل هایی از اغلب قطعات الکترونیکی برای شبیه سازی های تخصصی و برمبنای استانداردهای این حوزه می باشد. می توان بیشتر حالت های مسیریابی پیشرفته در مدارات را به وسیله این نرم افزار طراحی نمود و بدین صورت قابلیت شبیه سازیmicro-controller  ها افزایش یافته است. به عبارتی Proteus یکی از نرم افزار های مطرح در زمینه شبیه سازی و تست مدارات الکترونیک می باشد، شما در این نرم افزار می توانید مدار خود را مانند عمل تست کنید و بعد از رفع اشکالات احتمالی برای آنpcb طراحی نمایید.

در این مجموعه آموزشی به صورت جامع و کاربردی، نحوه پیاده سازی مدارات الکترونیکی، تحلیل مدار ها و شبیه سازی انواع مدارها، میکروکنترلرها، برد آردینو و سایر میکروکنترلر ها آموزش داده شده است. به علاوه ترفند های کاربردی برای رسم مدارات توضیح داده شده است.


یکی از مزیت های اصلی نرم افزار پروتئوس، دارا بودن ابزار های کاربردی و قدرتمند مانند اسیلسکوپ، آوومتر (اهم متر – ولت متر – آمپر متر )، ترمینال مجازی و ... می باشد؛ با توجه به اینکه ابزارهای نامبرده از مهمترین لوازم اندازه گیری و تجزیه و تحلیل مدار ها محسوب می گردد، لذا در این مجموعه به صورت کامل نحوه استفاده از آنها آموزش داده شده است.


امروزه مدارهای دیجیتالی (مدار های منطقی) از اهمیت به سزایی برخوردار هستند و در این مجموعه سعی گردیده است به صورت جامع و کاربردی نحوه پیاده سازی و آنالیز انواع مدار های منطقی، گیت های منطقی آموزش داده شود، به علاوه آیسی های مربوط به گیت های منطقی نیز تشریح گردیده است.


یکی از ویژگی های جالب نرم افزار پروتئوس طراحی PCB می باشد؛ PCB به فیبر هایی گفته می شود که بر روی آن مدار های مختلف و یا جای پایه های آی سی و قطعات مختلف قرار دارد که قطعات را در آن قرار داده و توسط مس بقیه ارتباطات را به هم وصل می کنند.


به عنوان مثال در یک رادیو که بایستی قطعات زیادی به همدیگر وصل شوند، چنانچه خواسته باشیم این قطعات را با سیم به هم وصل کنیم سیم بسیاری مصرف شده و شلوغ خواهد شد بنابراین به جای استفاده از سیم، از خطوط ایجاد شده بر روی فیبر مسی استفاده می کنیم.


پکیج آموزشی مذکور به همراه کلیه مستندات شامل فایل های شماتیک و طراحی مدار ها و ... ارسال می گردد.


 اهداف دوره :
بعد از مشاهده آموزش قادر خواهید بود مدارات خود را به صورت کامل توسط نرم افزار پروتئوس شبیه سازی کرده و توسط ابزار موجود در نرم افزار PCB های ساده طراحی کنید. حتی خواهید توانست انواع مختلف میکروکنترلرها (AVR – Arduino , …) را برنامه نویسی کرده و خروجی پروژه ها را کاملا ملموس مشاهده کنید.

سرفصل های آموزشی

جلسه اول : آشنایی با نرم افزار پروتئوس و قسمت های مختلف نرم افزار
جلسه دوم : آموزش طراحی و تجزیه و تحلیل اولین پروژه در پروتئوس
جلسه سوم : آموزش طراحی و تجزیه و تحلیل دومین پروژه در پروتئوس و معرفی ابزارها
جلسه چهارم : تجزیه و تحلیل مدارات دیجیتال و شبیه سازی آن ها
جلسه پنجم : شبیه سازی قطعاتی مانند سون سگمنت و ...
جلسه ششم : آموزش منابع ورودی و خروجی و تحلیل مدارات توسط اسیلسکوپ، مولتی متر و ...
جلسه هفتم : تحلیل مدار ها و کار با ابزار ها
جلسه هشتم : شبیه سازی و پروگرم کردن آردینو و میکرو های مختلف توسط پروتئوس
جلسه نهم : آموزش طراحی PCB برای مدار ها توسط پروتئوس
فایل های آموزش (سورس پروژه، شماتیک، مدار، کلیه کتابخانه های مورد نیاز)

درباره استاد دوره

مجتبی شادریان فارغ التحصیل کارشناسی ارشد نرم افزار از دانشگاه پیام نور تهران و کارشناسی الکترونیک از دانشگاه سراسری تبریز و مدرس زبان های برنامه نویسی تحت ویندوز، دوره های امنیت و شبکه ، اندروید، میکروکنترلرها و انواع برد های صنعتی می باشند و پروژه های مختلف در زمینه میکروکنترلر ها و بردهای صنعتی و کاربردی مثل آردینو و رزبری پای و پروژه های تخصصی تحت ویندوز را برای سازمان ها و ارگان های مختلف طراحی و عملیاتی نموده اند. به مدت 10 سال به صورت حرفه ای در زمینه برنامه نویسی اندروید و میکروکنترلرها، فعالیت داشته اند و علاقه زیادی به ارتباط بین سیستم عامل های مختلف و اینترنت اشیا دارند.

نظرات

دوره‌های مرتبط

مجموعه جامع و پیشرفته آموزش سی شارپ و ارتباط با آردوینو

4.4
<p>در این مجموعه آموزشی جامع و پیشرفته، برنامه نویسی در محیط سی شارپ به صورت پروژه محور و در قالب یک پروژه کاربردی و تجاری آموزش داده شده است، به علاوه نحوه ارتباط سی شارپ با نرم افزار آردینو ...
224,000 تومان

مجموعه آموزشی جامع انتقال دیتا بین آردوینو و بانک های اطلاعاتی

4.0
<p dir="RTL" style="text-align:justify"><span style="font-size:11pt"><span style="font-size:14.0pt">در این مجموعه آموزشی به صورت جامع و کاملا ...
184,000 تومان